Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
13:01, 25.08.2020
Wprawdzie zawód elektryka wymaga uzyskania odpowiednich zaświadczeń i ich cyklicznej aktualizacji, jednak gdy niektórzy „fachowcy” mijają próg naszego domu, nabieramy wątpliwości czy rzeczywiście wiedzą co robią. W przypadku instalacji elektrycznych jest ważne, by zajął się nią prawdziwy profesjonalista – w końcu tu chodzi o bezpieczeństwo naszych domowników. Jak rozpoznać elektryka, który faktycznie działa jak w zegarku?
09:52, 02.04.2020
Sen jest bardzo ważny dla funkcjonowania naszego organizmu. Większość z nas to, czy sen znaczy dużo dla naszego organizmu rozpatruje w kontekście liczby przespanych godzin. Musimy sobie jednak zdawać sprawę, że ilość oczywiście jest ważna, jednak najważniejsza jest jakość naszego snu.
15:32, 08.12.2019
Nieżyczliwość zmierzająca do podważenia kwalifikacji lub osiągnięć współpracowników może pojawić się w każdej firmie. Podobnie, jak pokątne przekazywanie sobie nawzajem przez pracowników nieprawdziwych informacji dotyczących nie tylko życia przedsiębiorstwa, ale też spraw prywatnych jego poszczególnych pracowników. Jak poradzić sobie z plotkami w pracy, by nie psuły one panującej w firmie atmosfery?
15:30, 07.12.2019
Każdy z nas ma indywidualną osobowość i przypisane do niej cechy. Te natomiast mogą pomagać w pracy, o ile w wypełnianiu obowiązków zawodowych będzie można je wykorzystać. Warto więc określić swój typ osobowości, zanim obierze się ścieżkę kariery zawodowej. Tam, gdzie świetnie odnajdzie się energiczny choleryk, spokojny melancholik będzie czuł się niekomfortowo, a introwertyk nie poradzi sobie z zadaniami opartymi na kontaktach interpersonalnych tak dobrze, jak towarzyski sangwinik.
15:28, 06.12.2019
Ludzie różnią się między sobą wieloma cechami, a te charakteryzują poszczególne osobowości. Sangwinicy uważani są za towarzyskich, melancholicy to perfekcjoniści, po choleryku możemy spodziewać się ogromnych pokładów energii, a obcując z flegmatykiem – spokoju. Każda z tych cech może pomóc lub przeszkodzić w pracy. W takim przypadku mówi się o predyspozycjach do danego zawodu. Określ swój typ osobowości i wykorzystaj go w swojej nowej pracy.
15:21, 05.12.2019
Wigilia firmowa to okazja, by chociaż na chwilę oderwać się od zleconych projektów i obowiązków służbowych, zacieśnić relacje ze współpracownikami i porozmawiać z nimi, jak z serdecznymi kolegami. Trzeba jednak pamiętać, by podczas luźnej rozmowy nie poruszać tematów problemowych. Dotyczą one zarówno życia zawodowego, jak i prywatnego. O czym lepiej nie rozmawiać na wigilii firmowej?
15:19, 04.12.2019
Nowy rok to okazja, by podsumować minione miesiące i zaplanować kolejne działania. To dobry moment na wprowadzanie zmian nie tylko w życiu prywatnym, ale również zawodowym. Przełom roku sprzyja optymistycznemu patrzeniu w przyszłość i robieniu ambitnych planów. Wiele osób noworocznym postanowieniom przypisuje wyjątkową moc i nie wierzą, że ich realizacja może zakończyć się fiaskiem. A to bardzo często dodaje skrzydeł i energii do działania. Warto ją wykorzystać, by zmienić pracę na lepszą.
10:57, 31.05.2019
Awaria związane z funkcjonowaniem instalacji elektrycznej są nie tylko uciążliwe, ale przede wszystkim zagrażają bezpieczeństwu domowników. Jednak nie tylko z powodu niewłaściwej działającej instalacji powinno się wezwać elektryka. Interwencji profesjonalisty wymagają także sytuacje nieawaryjne. Sprawdźmy zatem, kiedy wezwać elektryka, a kiedy można samodzielnie podjąć się jakiejś czynności.
2
13:41, 23.04.2019
Domową strefę wypoczynku bardzo łatwo powiększyć. Wystarczy mieć dobry pomysł na taras, aby stworzyć naturalne przedłużenie salonu i od wiosny do jesieni cieszyć się bliskością natury. Urządzenie tarasu może jednak sprawiać pewne problemy, ponieważ trzeba zadbać nie tylko o funkcjonalność, ale również o kwestię estetyki. Każdy, kto zastanawia się, jak urządzić taras, aby stał się miejscem wyjątkowym, musi przemyśleć kilka rzeczy.
14:08, 11.04.2019
Wraz z końcem PRL bieżnikowanie opon nie odeszło do lamusa. Wręcz przeciwnie! Obecnie bieżnikowanych jest około 20 procent opon do ciężarówek oraz blisko 5 procent opon do samochodów osobowych. Stosowane są przy tym nowoczesne technologie.
00:00, 08.12.2018
Pamiętasz jeszcze z dzieciństwa te chwile kiedy zasiadałeś do pisania listu do św. Mikołaja? Na pewno tak! W końcu tych emocji i wiary, że wystarczy poprosić, by marzenia się spełniły, się nie zapomina! Dlatego warto postarać się, by i nasze dzieci miały podobne wspomnienia.
10:21, 06.12.2018
Pamiętasz jeszcze z dzieciństwa te chwile kiedy zasiadałeś do pisania listu do św. Mikołaja? Na pewno tak! W końcu tych emocji i wiary, że wystarczy poprosić, by marzenia się spełniły, się nie zapomina! Dlatego warto postarać się, by i nasze dzieci miały podobne wspomnienia.
13:00, 25.09.2018
Niewyjaśnione zaginięcia to sprawy, które najbardziej intrygują twórce filmów na kanale YouTube „NIEDIEGETYCZNE”. Jednym z nich jest właśnie materiał, który już jakiś czas temu pojawił się w sieci i dotyczy właśnie takiej historii. Historii niewyjaśnionych zaginięć, o których również swego czasu pisaliśmy na naszym portalu. Czy po latach coś się zmieniło? Czy wiemy więcej?
11:00, 06.09.2018
Jeszcze do 2009 roku chorzy na stwardnienie rozsiane (SM) myśleli, że choroba to wyrok, że nie ma szans na poprawę stanu zdrowia czy wyleczenie. Stosowane leki mogły co najwyżej spowolnić postęp choroby, ale wywoływały ogrom bardzo poważnych skutków ubocznych. O innowacyjnej metodzie leczenia SM opowiada Cezary Głuch, właściciel CCSVI Clinicic - miejsca, w którym po raz pierwszy na świecie przeprowadzono operację udrożnienia żył wewnątrz-czaszkowych u pacjenta chorego na stwardnienie rozsiane.
12:30, 08.08.2018
Zbiórka podpisów w sprawie ograniczenia politycznej działalności Tadeusza Rydzyka trwa. Udało się zgromadzić 80 tys. podpisów, teraz dokument ma trafić do Watykanu. Organizatorzy szukają odpowiedniego ambasadora
REKLAMA