Zamknij
REKLAMA

Altankowy włamywacz przyłapany na gorącym uczynku

10:26, 11.07.2018 | D.D
REKLAMA
Skomentuj
KPP Częstochowa

Policjanci z komisariatu V w Częstochowie zatrzymali 33-latka podejrzanego w włamanie do altanki na działce. Jak ustalili śledczy, mężczyzna wyłamał zamek w drzwiach i dostał się do środka. Swoje łupy próbował wywieźć na taczce. Został przyłapany na gorącym uczynku przez właścicielkę posesji, która o wszystkim poinformowała policję.

Kilka dni temu do oficera dyżurnego z komisariatu V w Częstochowie wpłynęło zgłoszenie włamania. Na miejsce natychmiast pojechał patrol. Jak ustalili policjanci, sprawca wyłamał zamek w drzwiach do altanki i zapakował swoje łupy na taczkę. Chciał ukraść między innymi: elektronarzędzia, piły do cięcia, dwie butle gazowe, krzesełko ogrodowe i dwie siekiery. Jego plan nie powiódł się jednak. 33-latek został przyłapany przez właścicielkę posesji, która o wszystkim zaalarmowała policję.

Mężczyzna został zatrzymany. Miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu w policyjnej celi usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Aby wakacje nie stały się okazją dla złodziei i wandali, przypominamy o zasadach bezpieczeństwa:

Pamiętajmy!

1. Należy zwrócić szczególną uwagę na pozostawione w otwartych altanach, garażach, domkach czy też na ławeczkach ogrodowych torebki i saszetki z dokumentami i pieniędzmi. Jest to najłatwiejszy łup dla złodziei, którzy bacznie obserwują ofiarę zajętą pracami porządkowymi na działce.

2. Warto mieć na oku osoby obce, kręcące się wokół ogródków działkowych i obserwujące altany, a o budzącym wątpliwości zachowaniu tych osób powiadomić swojego dzielnicowego.

3. Nie należy przechowywać w altance rzeczy wartościowych, a sprzęt elektroniczny i elektronarzędzia zabierać do domu lub dobrze je zabezpieczyć.

4. Lepiej starannie zabezpieczcie altanę. W przypadku zaistnienia przestępstwa natychmiast powiadomić policję.

5. Gdy sprawca zostanie przyłapany na gorącym uczynku, należy przekazać go policjantom i nie zacierać śladów. Warto ustalić ewentualnych świadków, a wszelkie informacje przekazać policji.

(KPP Częstochowa)

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© niegowa365.pl | Prawa zastrzeżone