Zamknij
REKLAMA

Szkolenie KPP dla druhów OSP z gminy Olsztyn

00:40, 25.06.2018 | D.D
REKLAMA
Skomentuj
UG Olsztyn

Blisko 40 druhów ze wszystkich jednostek OSP z terenu gminy Olsztyn odbyło szkolenie recertyfikujące kurs KPP.

Przez dwa weekendy druhowie w jednostce OSP Olsztyn, w dwóch grupach szkoleniowych, uczestniczyli w kursie mającym na celu przypomnienie i odświeżenie wiadomości z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Omówione zostały procedury i algorytmy, które obowiązują druhów z OSP uczestniczących w akcjach ratunkowych oraz sposób postępowania i analizy jakie powinny zostać przeprowadzone na miejscu zdarzenia.

Przygotowano również ćwiczenia praktyczne, symulując zdarzenia w których uczestniczą wykorzystując do tego m.in. samochód bojowy jednostki OSP Olsztyn.

Wszyscy druhowie przystąpili do egzaminu przed Komisją Egzaminacyjna w skład której wchodziła: konsultant wojewódzki w dziedzinie Medycyny Ratunkowej, dr Jolanta Majer, dr Sławomir Rok oraz prowadzący szkolenie, instruktor ratownictwa Michał van der Coghen.

Konieczność przeprowadzenia kursu, wynikała z upływu 3-letniej ważności uprawnień. Szkolenie zostało zrealizowane z budżetu Gminy Olsztyn a prowadziła je firma Remex Michał van der Coghen z Chorzowa.

Ćwiczenia pod okiem doświadczonych instruktorów z wieloletnim stażem, były świetną lekcją doskonalącą umiejętności druhów, przygotowującą ich do niesienia pomocy potrzebującym w każdej sytuacji.

Gmina Olsztyn pozyskała środki z Funduszu Sprawiedliwości Ministerstwa Sprawiedliwości na zakup sprzętu medycznego w postaci zestawów PSP R1 i defibrylatorów, które zostaną przekazane jednostkom OSP z terenu gminy. Tekst: Jan Jeleń
 

(UG Olsztyn)

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© niegowa365.pl | Prawa zastrzeżone