Zamknij
REKLAMA

Dzień Edukacji Narodowej 2019

22:17, 16.10.2019 | D.D
Skomentuj
Dzień Edukacji Narodowej 2019 / Niegowa
REKLAMA

Dzień Edukacji Narodowej 2019

W szkołach powiatu myszkowskiego odbyły się uroczystości obchodów święta Edukacji Narodowej, na których powiat myszkowski reprezentowały; Sekretarz Powiatu Krystyna Jasińska w Zespole Szkół Nr 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Myszkowie; Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Agnieszka Żmudzka w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach wraz z Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Zdzisławą Polak oraz Członkiem Zarządu Powiaty Jolanta Koral oraz w Liceum Ogólnokształcącym im. mjr Henryka Sucharskiego w Myszkowie.


Na ręce dyrektorów szkół zostały złożone kwiaty oraz życzenia dalszej satysfakcji z wykonywanego zawodu dla wszystkich nauczycieli.

(…) Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia Nauczycielom, Wychowawcom i Pracownikom Oświaty w Państwa placówce. Dzień ten uświadamia nam, jak wielką rolę w życiu społecznym odgrywa oświata i jak wiele zależy od właściwego wychowania i kształcenia młodzieży.
Dzisiejsze święto to przede wszystkim okazja, aby podziękować Państwu za wskazywanie młodemu pokoleniu wartości życia, tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka. Jestem Państwu wdzięczny za zaangażowanie w proces wychowawczy i otwieranie przed młodzieżą nowych horyzontów wiedzy.
Rola nauczyciela to wielka odpowiedzialność, zobowiązująca do solidnej i ciężkiej pracy, która wymaga ciągłego samodoskonalenia. Bo przekazywanie wiedzy to jedna z najtrudniejszych sztuk.
Wszystkim Nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, życzę wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości z osiągnięć w pracy zawodowej, wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności i powodzenia w życiu osobistym (…) 
 

W dalszej części uroczystości uczniowie przygotowali program artystyczny, na którym również dziękowali swoim nauczycielom oraz wychowawcom za trud jaki wkładają w ich nauczanie.

Zwieńczeniem obchodów święta Edukacji Narodowej było wręczenie zasłużonym nauczycielom dyplomów z rąk Starosty Myszkowskiego Piotra Kołodziejczyka, Wicestarosty Mariusza Morawca, Sekretarz Powiatu Krystynę Jasińską oraz Członków Zarządu Powiatu Jolantę Koral oraz Jarosława Kumora. 

Dzień Edukacji Narodowej jest obchodzony w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dzień Nauczyciela obchodzony jest w większości państw na świecie. W niektórych krajach ma on charakter oficjalny, w innych zwyczajowy.

[Powiat Myszkowski]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA